O filmu

Pro média

Rodinný animovaný dobrodružný film o radostech a strastech zlodějů ponožek - Lichožroutů  a jejich soužití s námi lidmi.  Podle bestselleru spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové.                       

                                         

LICHOŽROUTI

jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí!

Osudy hlavních protagonistů LICHOŽROUTŮ a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného PROFESORA, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého LICHOŽROUTA HIHLÍKA, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství. Dny jeho dědy LAMORA, který ho vychoval, jsou u konce a HIHLÍK musí překonat strach, vylézt z okna a vydat se hledat strejdu PADREHO, o kterém neměl doteď ani tušení.  Svou odvahu čerpá z toho, co mu vštípil dědeček – lásky k rodině, dobré výchovy a lichožroutího „desatera“. Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár“ a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál“, pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.

Být LICHOŽROUT je zkrátka jedno velké dobrodružství. Najít svou rodinu, ochránit ji a naučit se žít s  lidmi, to chce odvahu. A tu malí zloději ponožek mají. Nejsou totiž žádní fuskáči. Jsou to LICHOŽROUTI!“

S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo LICHOŽROUT!

Žánr: rodinný dobrodružný animovaný film
Scénář: Pavel Šrut a Galina Miklínová
Režie a  výtvarník: Galina Miklínová
 
Kamera: Tomáš Sysel
Střih: Vladimír Barák
Hudba: Filip Míšek  Písně: Martin Tvrdý
Triková supervize: Petr Horák, Alkay Animation Prague
Zvuk: Jan Čeněk, Richard Müller
 
Hrají: Kryštof Hádek, Ondřej Trojan, Marek Taclík, Josef Somr, Tatiana Vilhelmová, Matěj Ruppert, David Novotný, Stanislav Zindulka, Václav Koubek, Aleš Najbrt, Vojtěch Rohlíček, Zuzana Stivínová, Vosto5 a další
 
Producent: Ondřej Trojan, Filmová a televizní společnost TotalHelpArt, T.H.A.
Koproducenti: Česká televize,  PubRes (Sk), Alkay Animation Prague s.r.o., Filmosaurus Rex (Hr)
 
Distribuce: Falcon
Premiéra: 20. října 2016
 
Mediální servis: barbara.trojanova@gmail.com, tel. 777861114

 

Videa LICHOŽROUTI - trailer
Hry
Fotky